Site Loader

Zgodnie z tradycją, jaka pojawia się w religii chrześcijańskiej, jednym z ważniejszych dni w życiu każdego człowieka jest sakrament komunii świętej. Uczestniczy w nim każde dziecko, które skończy określony wiek, zazwyczaj jest to 9 lat. Ważne święto ze wzglęu na pełnię możliwości uczestniczenia we mszy świętej, przyjęcie eucharystii i pełne uczestnictwo we mszy świętej. Komunia święta wiąże się również z tradycją, że dziecko obdarowywane jest różnymi podarkami. Prezent na komunię to współcześnie jeden z ważniejszych elementów tego dnia. Dziecko oczekuje, że otrzyma drogie gadżety, z których najważniejsze to: rower, komputer, kład, sprzęt elektroniczny czy HI FI oraz zegarek. Na drugi plan schodzą pamiątki, które jednak powinny kojarzyć się przede wszystkim z dniem komunii świętej. Mimo ogromnego przepychu, który związany jest z tym dniem, warto podarować dziecku pewną ideę, wartość, z którą zostanie na dłużej.

Jaki prezent na komunię świętą podarować dziecku?

Prezenty na komunię świętą można podzielić na dwie kategorie:

  • prezenty obowiązkowe, które wymienione były wcześniej. Oprócz przedmiotów, często są to również pieniądze,
  • dodatki, czyli podarki o wartości sentymentalne.

O ile dziecko z reguły czeka na swój wymarzony prezent, którym będzie mogło się chwalić wśród rówieśników, o tyle równie dużą wartość powinien mieć prezent, który ma wartość niematerialną, symboliczną i sentymentalną. Do takich prezentów zalicza się również książka.

Książka to niespodzianka, która mówi nie tylko o osobie, która ją wręcza, ale również o osobie obdarowanej. Podarowują książkę, daje się pewną wartość, słowo, z którymi dziecko powinno iść przez świat. Książka to doskonały nauczyciel życia, przyjaciel i doradca. Można do niej wracać w każdej chwili, nawet po długich latach, kiedy stała zakurzona na półce. Książka to idealny dodatek na prezent na komunię, który dziecko zapamięta na długo.

 Książki, które wymienia się jako obowiązkowe w dniu komunii świętej

W dniu komunii świętej warto wybrać książkę, która da dziecku nowe wartości. Te wartości to oczywiście wiedza, rozrywka i zainteresowania. Do najczęściej wybieranych książek zalicza się:

  • książki popularnonaukowe,
  • specjalne wydania pisma świętego dla dzieci,
  • książki przyrodnicze czy atlasy ze zwierzętami,
  • albumy tematyczne i z ciekawostkami ze świata.

Każda książka to nowe możliwości na odkrywanie świata. To również oderwanie się od rzeczywistości wirtualnej, które często dziecko ma aż za dużo. To bodźce, które powinny być serwowane dzieciom, aby prawidłowo rozwijać ich umysł.

 

Post Author: Genowefa